logo
Seva 1

Seva 1

97%
Seva 1
Krátký popis: Popis produktu Stavebnice SEVA 1 je nejmenší ze základní řady her značky Seva. Číslo na krabici označuje nejen složitost, ale především množství ...
Výrobce:
Kategorie: Stavebnice Seva
Cena od:   263 Kč
Popis produktu

Popis produktu

Stavebnice SEVA 1 je nejmenší ze základní řady her značky

Seva. Číslo na krabici označuje nejen složitost, ale především množství dílků (čím menší číslo, tím menší počet). Ze stavebnice číslo jedna lze postavit jednoduché modely (domeček, stáj, jeřáb, nábytek,...) a dopravní prostředky (nákladní auto, letadlo, auta,...), sada totiž obsahuje nejen základní stavební díly, ale i 4 kolečka pro vozidla.

Stavění je velmi jednoduché, spojování dílků jde lehce - zasunutím do sebe. Stavebnice je doporučená všeobecně od 4 let. To už děti zvládnout dílky spojit v ploché obrazy. Postupně se pak učí rozvíjet svou prostorovou představivost a stavějí stále složitější modely. Jako doplněk lze dokoupit panáčka seváčka a tím si celou hru oživit.

Jednotlivé dílky

Všechny kusy jsou z plastu bezpečného pro děti (bez obsahu ftalátů). Základem jsou tři druhy dílů, a sice modré kostičky, bílé spojovací kříže a různobarevné výplně. Kostičky i kříže jsou v různých délkách a zasouvají se do sebe. Tím se vytváří 3D síť čtverců. Hotovou konstrukci můžete vyplnit plochými výplněmi.

Bílé kříže v sobě mají otvory. Ty slouží k upevnění kol při stavbě vozidel. Do kola zasunete bílou plastovou osu a tu uchytíte do děrovaného kříže. Tím se docílí perfektního otáčení kol.

Děti si tak s vozidly mohou skutečně hrát a jezdit po pokoji. (Stavebnice se liší obsahem kol, 4 / 5 a 6 má dokonce i atraktivní velké pneu od traktoru).

Sami si vyberte stavebnici

Každá krabice ze základní řady obsahuje návod s několika doporučenými modely. Nicméně základem je vaše kreativita, prostě si z hromady dílků stavte, co vás napadne. Jste tudíž omezeni jen počtem kusů. Proto jsou jednotlivé stavebnice kompatibilní, můžete je míchat a doplňovat.

Základní řada Seva zahrnuje šest stavebnic. Všechny jsou si podobné, obsahují základní modré a bílé dílky, barevné výplně a kola.

Jednotlivé stavebnice se liší počtem dílků a v doplňcích (Seva 5 - ozubená kola, Seva 6 - elektrický motorek).

Historie výroby ryze českého výrobku

Vyrábí se ve stejném provedení od uvedení na trh v roce 1979, tehdy se ještě firma jmenovala Kovozávody Semily (vznik roku 1959). V roce 1993 se tato firma privatizací přeměnila na Vista Semily s.r.o., která pokračovala ve výrobě stavebnic Seva. V sortimentu měla také pro modeláře známý Monti Systém (dodnes přes 70 modelů mozaiky), stavebnice Seko, plastové díly pro automobily a další plastové hračky. V roce 2005 došlo ke sloučení značky Vista s firmou

Beneš a Lát (od r. 2008 Beneš a Lát a.s.). V současné době je v nabídce 37 stavebnic SEVA v různých velikostech.

Vlastnosti:

Patří mezi kreativní hry rozvíjející prostorovou představivost a jemnou motoriku

Číslo na krabici označuje složitost a množství dílků (čím menší číslo, tím menší počet)

Jednotlivé stavebnice jsou kompatibilní, můžete je míchat a doplňovat.

Ze stavebnice číslo jedna lze postavit jednoduché modely a dopravní prostředky

Stavebnice je doporučená od 4 let. To už děti zvládnout dílky spojit v ploché obrazy

Určeno pro stavbu základních modelů, na vyzkoušení a nebo jako rozšiřující sada

Ryze český výrobek ze zdravotně nezávadného plastu bez ftalátů

Specifikace:

 • Značka: Vista (Beneš a Lát a.s.)
 • Model: Seva
 • Typ: 1
 • Počet dílů: 222 (základní stavební díly + 4 kola)
 • Pohlaví: holky i kluci
 • Věk: od 4 let
 • Materiál: plast (zdravotně bezpečný)
 • Balení: krabice
 • Barva: žlutá
 • Hmotnost: 0,68 kg
 • Rozměry (Š x V x H): 35 x 29 x 4 cm

Recenze Seva 1 (80)

Top v kategorii