logo
Schleich 13793 Klisna Andaluská

Schleich 13793 Klisna Andaluská

94%
Schleich 13793 Klisna Andaluská
Krátký popis: Popis produktu Andaluské plemeno patří mezi teplokrevníky s původem ve východním středomoří, nyní ve Španělsku. V 16. století byl oblíbeným koně ...
Výrobce: Schleich
Kategorie: Figurky a zvířátka
Cena od:   115 Kč
Popis produktu

Popis produktu

Andaluské plemeno patří mezi teplokrevníky s původem ve východním středomoří, nyní ve Španělsku. V 16. století byl oblíbeným koněm evropských panovníků a nyní se využívá jako drezurní a kočárový kůň, ale i na shánění dobytka. Andaluský kůň je všestranný, ovladatelný, s příjemnou povahou a impozantním vzhledem. Vyznačuje se lehkým klabonosem, mandlovýma očima a úhlednýma ušima. Jeho důležitým znakem je silný, lehce klenutý krk, s výrazným hřebenem, zejména u hřebců, mohutnými plecemi a silným hřbetem. Typický je také nízko nasazený ocas a neobyčejné bohatá hříva i ohon. Hlavním znamením je však okázalý vysoký chod. Andaluští koně mají opravdu příjemnou povahu. Jsou poddajní, živí a velmi dobromyslní a učenliví. Přitom mají dostatečnou ohnivost a odvahu.  

Andalusan je poměrně vysoký kůň, výška v kohoutku může být 155 - 160 cm. Typické zbarvení je bílé, a to v nejrůznějších typech.

Recenze Schleich 13793 Klisna Andaluská (16)

Top v kategorii