logo
Bonaparte Mariáš: jednohlavý

Bonaparte Mariáš: jednohlavý

95%
Bonaparte Mariáš: jednohlavý
Krátký popis: Popis produktu Mariáš jednohlavý  společenská hra  karty v plastové krabičce Popis produktu Každý z 2-5 hráčů obdrží 4 karty. Zbytek zůstává na ...
Výrobce: Bonaparte
Kategorie: Karetní hry
Cena od:   29 Kč
Popis produktu

Popis produktu

Mariáš jednohlavý  společenská hra  karty v plastové krabičce

Popis produktu

Každý z 2-5 hráčů obdrží 4 karty. Zbytek zůstává na stole jako talón. Vrchní karta talónu se otočí a položí doprostřed stolu, kde se stane základem odkládacího balíčku. Hru zahajuje hráč po levici rozdávajícího. Jeho úkolem je přiložit na odloženou kartu list stejné hodnoty nebo barvy. Nemáme-li odpovídající kartu, můžeme využít zvláštní vlastnosti svrška měnit barvu. Tak můžeme například zelenou devítku přebít srdcovým svrškem. Pak ovšem musíme ohlásit, jakou barvu svršek představuje. Nemáme-li přesto žádnou možnost, musíme přibrat jednu kartu z talónu. Pak přichází na řadu další hráč.

Výjimečné karty:

Vynese-li někdo sedmičku, pak následující hráč musí okamžitě přibrat dvě karty (aniž by směl některou ze svých karet shodit). Má-li však tento hráč rovněž sedmičku, může ji použít a donutit tak dalšího soupeře brát čtyři karty najednou.

Následují-li všechny čtyři sedmy za sebou, poslední hráč musí koupit 8 karet. Další zvláštní kartou je eso. Pokud ho někdo vynese, pak hráč po levici musí jedno kolo vynechat.

Hráč, který se první zbaví všech karet, vítězí.

Recenze Bonaparte Mariáš: jednohlavý (7)

Top v kategorii