logo
Albi Osadníci z Katanu: Základní hra

Albi Osadníci z Katanu: Základní hra

94%
Albi Osadníci z Katanu: Základní hra
Krátký popis: Parametry Albi Osadníci z Katanu: Základní hra Popis produktu Právě jste připluli k břehům nově objeveného ostrova K ...
Výrobce: Albi
Kategorie: Stolní hry
Cena od:   729 Kč
Popis produktu

Parametry Albi Osadníci z Katanu: Základní hra

Popis produktu

Právě jste připluli k břehům nově objeveného ostrova Katan. Vyberte vhodné místo pro první dvě vesnice, abyste získali přístup k přírodním zdrojům. Ze získaných surovin stavte další cesty a vesnice, které postupně vylepšujte na města. Obchodujte s ostatními hráči, nakupujte akční karty nebo při cestě za vítězstvím využijte postavičku zloděje. Jedna z nejpopulárnějších deskových her na trhu spolehlivě zabaví na dlouhé hodiny celou rodinu včetně dětí od 10 let. Žádné dvě partie nebudou stejné díky variabilnímu plánu, který umožňuje sestavit ostrov pokaždé jinak. Ukažte své strategické schopnosti i obchodního ducha, ale doufejte i v trochu štěstí, bez kterého se při osídlování Katanu neobejdete!

Stavte a plánujte

Objevený ostrov je bohatý na přírodní zdroje, bez kterých se neobejdete při stavbě cest ani vesnic. Nejúspěšnější vesnice potom nezapomeňte povýšit na města, abyste zvýšili své výnosy. Využijte zásoby nerostných surovin a dejte se na těžbu dřeva, pěstování obilí i chov ovcí.

Prozíravě obchodujte

Ve hře se neobejdete ani bez schopností dobrého obchodníka. Vyměňte nadbytečné suroviny za ty, které vám chybí k ovládnutí ostrova. Obchodovat můžete se svými protihráči nebo přístavem. Dobře si ovšem rozmyslete každý svůj krok, abyste nenechali vyhrát své protihráče!

Každý bod se počítá

Stavte vesnice a města, za která získáváte body potřebné k vítězství. Nastřádané suroviny můžete utratit také za akční karty obsahující různé bonusy. Cestu za vítězstvím vám může usnadnit nebo naopak zkomplikovat figurka zloděje.

Pokaždé jiný ostrov

Hra vás jen tak neomrzí, protože díky variabilnímu hernímu plánu může každá partie vypadat úplně jinak. Při sestavování plánu rozhodne jen náhoda o jejich umístění a dostupnosti. Pro úplné začátečníky je připraveno rozvržení, na kterém si snadno osvojí pravidla hry.

Zabaví celou rodinu

Hra, kterou si snadno osvojíte díky snadno pochopitelným, ale přitom promyšleným pravidlům, zabaví na dlouhé hodiny dospělé i děti starší 10 let. Základní sadu navíc můžete později doplňovat o různá rozšíření, která přinesou nové herní prvky.

Top v kategorii