logo
Albi Molkky

Albi Molkky

98%
Albi Molkky
Krátký popis: Popis produktu Mölkky je originální venkovní hra podobná úspěšným petanque. Zde budete muset pomocí dřevěného kolíku bořit ostatní kolíky s různ ...
Výrobce: Albi
Kategorie: Ostatní společenské hry
Cena od:   719 Kč
Popis produktu

Popis produktu

Mölkky je originální venkovní hra podobná úspěšným petanque. Zde budete muset pomocí dřevěného kolíku bořit ostatní kolíky s různými čísly, které budu označovat získané body. Ideální doplněk letní grilovací párty.

Mölkky je hra vhodná pro každého bez rozdílu věku, pohlaví a fyzické zdatnosti. Je to vynikající způsob jak poznat nové lidi nebo jak posilovat vztahy s rodinou, přáteli nebo spolupracovníky. Není potřeba žádné fyzické síly: úspěch je založen na kombinaci náhody a přesnosti házení. Vše, co potřebujete je venkovní prostor - zahrada, park nebo trávník na vsi - pár přátel a sadu kolíků Mölkky.

Jedná se o původní finskou kolíkovou hru, pocházející z jižní části země. Nápadně připomíná známou ruskou hru gorodki. Narozdíl od starší alternativy gorodek zde však není nutná vysoká fyzická zdatnost. Mölkky se vyrábí ručně ve Finsku z borovic, které pochází z lesů s certifikátem PEFC (trvale udržitelným způsobem obhospodařovatelné lesy). Mölkky je tedy ekologickým způsobem, jak si užít velkou zábavu pod širým nebem. V současné době Mölkky takřka dobývá celý svět. Krom toho, že se jedná o nejrychleji prodávanou venkovní hru v severských zemích, nalezneme její nadšené hráče po celém světě. Od roku 2004 se ve finském Lahti konají turnaje mistrovství světa.

Mölkky je velmi úspěšná venkovní hra, vynalezená ve Finsku, která je vhodná pro celou rodinu a je možno ji hrát prakticky kam si ukážete. Je určena pro dva a více hráčů, z nichž vítězem se stane ten, který nejrychleji dosáhne 50 bodů. Hra obsahuje 12 očíslovaných kuželek a jeden vrhací speciální kolík. Kuželky i kolík jsou vyrobeny z odolného a velmi kvalitního borovicového dřeva.

Rozměr celého balení: 32 cm (šířka) × 19 cm (výška) × 22 cm (hloubka) Rozměr jednoho kolíku: výška 15 cm, průměr 5,5 cm  

Hra je určena pro 2-8 hráčů od 3 let.

Pravidla jsou v češtině a slovenštině. Herní materiál je jazykově nezávislý.

Ceská pravidla zde.

Recenze Albi Molkky (20)

Top v kategorii